Personal

Vi som jobbar på Simklubben Laxen

Laxens personal

Till antalet är vi som ett knattelag utan målvakt. Här är Laxens besättning.

Stefan Adlerborn

Stefan Adlerborn

Verksamhetschef & Tränare

Stefan har jobbat i SK Laxen över 20 år och har lång erfarenhet av simning på alla nivåer. 

E-post: stefan@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Malin Sandgren

Malin Sandgren

Ansvarig för simskolan

Malin är vår ansvarig för Laxens simskola. Malin har koll på alla barn som passerat vår simskola. 

E-post: malin@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Lejla Ladjarevic

Tränare

 Lejla är b.la. tränare för våra Simiaden och medley grupper. 

E-post: lejla@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Fredrik Pettersson

Fredrik Pettersson

Tränare och ansvarig för NIU

Fredrik är tränare och ansvarig för NIU på Sannarpsgymnasiet. Fredrik är vår statististiker på Laxen och gillar quiz och kan grymt mycket om musik!

E-post: fredrik@sksklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Katarina Thorell

Katarina Thorell

Ekonomiansvarig

Katarina är vår ekonom och tar hand om alla in- och utbetalningar samt bokför. Katarina är också ansvarig för Laxens babysim. På fritiden är det promenader med hunden umgås med familjen och film som gäller.

E-post: katarina@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Annika Morin Gustavsson

Tränare

Annika är bl.a. tränare för våra Sum-Simmare och är ansvarig för Laxens simshop.

E-post: annika@sklaxen.se 
Telefon: 035-10 35 50