Personal

Vi som jobbar på Simklubben Laxen

Laxens personal

Till antalet är vi som ett knattelag utan målvakt. Här är Laxens besättning.

Stefan Adlerborn

Stefan Adlerborn

Verksamhetschef & Tränare

Stefan har jobbat i SK Laxen över 20 år och har lång erfarenhet av simning på alla nivåer. I SVT:s Vem vet mest…. kom Stefan till finalen 2014. På fritiden är det trav som gäller..

E-post: stefan@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Rebecka Olsson

Rebecka Olsson

Ansvarig för simskolan

Rebecka är vår ansvarig för Laxens simskolaa. Rebecca har koll på alla barn som passerat vår simskola. Rebecka gillar träning och framförallt yoga.

E-post: rebecka@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Jens Antlöv

Jens Antlöv

Tränare

Simning har alltid varit en stor del Jens liv. Med över 30 års erfarenhet som tränare har Jens lotsat fram både SM, JSM och SUM simmare till medaljörer.

Motto: ”Den som slutar bli bättre slutar att vara bra”.

E-post: jens@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Fredrik Pettersson

Fredrik Pettersson

Tränare och ansvarig för NIU

Fredrik är tränare och ansvarig för NIU på Sannarpsgymnasiet. Fredrik är vår statististiker på Laxen och gillar quiz och kan grymt mycket om musik!

E-post: fredrik@sksklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Katarina Thorell

Katarina Thorell

Ekonomiansvarig

Katarina är vår ekonom och tar hand om alla in- och utbetalningar samt bokför. Katarina är också ansvarig för Laxens babysim. På fritiden är det promenader med hunden umgås med familjen och film som gäller.

E-post: katarina@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50

Nelly Henriksson

Nelly Henriksson

Tränare

Nelly är bl.a. tränare för våra Simiaden simmare. Nelly gör bokningar, skriver alla inbjudningar samt PM till läger och tävlingar. Gillar att träna och favoriten är spinning!

E-post: nelly@sklaxen.se
Telefon: 035-10 35 50