Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Loranga Cup    Utskriftsdatum  24 september 2018   
  Tävlingsort  Halmstad    Utskriftstid  15:26   
  Arrangör  SK Laxen         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  22 september 2018         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            3:40.34   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            3:54.74   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    33.64  1:11.23  1:50.23    2:29.23   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    36.20  1:16.41  1:56.46    2:35.47   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    36.07  1:16.16  1:56.23    2:35.84   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    33.37  1:12.80  1:56.14    2:37.85   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            2:38.17   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            2:41.08   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    36.70  1:19.53  2:02.89    2:42.03   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    36.76  1:20.34  2:03.34    2:43.56   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.28  1:19.37  2:02.48    2:43.81   
10  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            2:48.07   
11  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    38.22  1:22.01  2:06.23    2:49.39   
12  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.41  1:23.99  2:09.31    2:49.99   
13  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.62  1:19.95  2:06.05    2:50.53   
14  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.04  1:24.40  2:10.25    2:52.22   
15  Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:52.32   
16  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:52.65   
17  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.84  1:21.73  2:08.53    2:52.76   
18  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    39.00  1:23.56  2:09.58    2:53.00   
19  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            2:53.92   
20  Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            2:58.23   
21  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.67  1:24.62  2:12.24    2:58.44   
22  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            2:58.75   
23  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap    39.64  1:25.94  2:15.17    3:02.47   
24  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    40.45  1:27.98  2:16.70    3:03.53   
25  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap            3:03.67   
26  Elsa Karlsson  2006  Smålandsstenars Simsällskap            3:04.05   
27  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            3:11.81   
28  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            3:17.54   
29  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen            3:17.76   
30  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            3:24.14   
31  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:28.35   
32  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            3:45.27   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            DSQ   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    32.83  1:09.26  1:46.88    2:22.82   
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    34.29  1:11.70  1:50.21    2:27.00   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.31  1:12.61  1:51.91    2:31.00   
Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.53  1:12.16  1:53.87    2:35.39   
Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.78  1:13.41  1:55.58    2:35.46   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    34.74  1:14.33  1:56.17    2:36.39   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    35.68  1:16.11  1:57.89    2:36.80   
Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:39.57   
Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            2:42.27   
10  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    36.48  1:18.00  2:00.50    2:42.72   
11  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            2:42.87   
12  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.57  1:18.61  2:02.39    2:43.29   
13  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    36.15  1:18.96  2:03.34    2:45.62   
14  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:45.65   
15  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb    36.09  1:18.52  2:03.04    2:45.99   
16  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    37.11  1:20.61  2:06.73    2:51.88   
17  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    38.48  1:22.18  2:07.35    2:52.02   
18  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    39.91  1:25.87  2:12.88    2:58.84   
19  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.67  1:25.05  2:13.93    3:01.92   
20  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.95  1:26.58  2:15.66    3:01.95   
21  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    41.99  1:28.66  2:16.42    3:01.96   
22  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.74  1:27.29  2:15.46    3:03.25   
23  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:07.67   
24  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:14.25   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    1:04.27  1:38.23  2:12.17    2:12.17   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    30.93  1:05.09  1:39.51    2:14.64   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    32.53  1:08.57  1:45.92    2:22.71   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    32.09  1:07.73  1:45.73    2:23.03   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    34.53  1:13.33  1:52.83    2:31.84   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    36.23  1:16.92  1:58.01    2:36.81   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    35.70  1:16.18  1:57.93    2:37.80   
Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.75  1:17.50  1:59.50    2:41.59   
Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.11  1:17.04  1:59.47    2:42.44   
10  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    37.13  1:20.53  2:05.00    2:46.54   
11  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    41.39  1:27.26  2:17.02    3:06.08   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    46.31  1:42.99  2:39.41    3:27.39   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    35.92  1:17.26  2:05.86    2:41.86   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    37.52  1:20.92  2:13.03    2:57.68   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    38.74  1:26.51  2:21.43    3:00.57   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    43.15  1:33.58  2:31.06    3:11.31   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    42.39  1:30.85  2:31.07    3:11.37   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.30  1:24.14  2:21.73    3:11.80   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    41.77  1:33.32  2:29.47    3:14.88   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    42.24  1:35.76  2:34.53    3:22.18   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    32.96  1:13.96  1:58.05    2:32.54   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    33.03  1:11.54  1:57.58    2:33.39   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    33.88  1:14.55  2:01.35    2:36.57   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.72  1:11.79  2:02.67    2:39.56   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    34.93  1:14.39  2:02.24    2:40.06   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    34.98  1:15.80  2:04.17    2:43.20   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    33.95  1:16.98  2:07.97    2:45.09   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.58  2:09.53  2:47.34    2:47.34   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.50  1:17.39  2:08.43    2:47.86   
10  Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.94  1:18.08  2:11.06    2:50.75   
11  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.40  1:18.49  2:13.61    2:53.96   
12  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.56  1:20.42  2:13.52    2:54.82   
13  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    36.58  1:22.08  2:12.53    2:56.80   
14  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    38.77  1:25.71  2:18.34    2:57.09   
15  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.81  1:27.46  2:20.25    3:02.21   
16  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    40.23  1:28.54  2:23.82    3:06.93   
17  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    38.12  2:21.38  3:08.71    3:08.71   
18  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.36  1:29.36  2:27.61    3:10.45   
19  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    40.95  1:30.13  2:28.67    3:15.45   
Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            DSQ   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    30.29  1:09.20  1:54.30    2:30.61   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.36  1:24.87  2:19.52    2:56.24   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            48.06   
Saga Nilsson  2008  Smålandsstenars Simsällskap            48.76   
Alva Klarén  2008  Smålandsstenars Simsällskap            50.38   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            53.02   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            55.16   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            56.93   
Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            57.21   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            57.27   
Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            58.23   
10  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            58.35   
11  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            59.19   
12  Livia Berggen  2009  SK Stimmet            1:02.19   
13  Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            1:05.41   
14  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            1:11.35   
Gresa Hasi  2008  Smålandsstenars Simsällskap            DSQ   
Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.37   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            41.26   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            41.36   
Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.74   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            44.24   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            44.76   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            45.71   
Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.72   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.98   
10  Elsa Karlsson  2006  Smålandsstenars Simsällskap            46.30   
11  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            46.67   
12  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            46.75   
13  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.81   
14  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.44   
15  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            49.44   
16  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.49   
17  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            50.07   
18  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            50.31   
19  Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen            50.74   
20  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            50.92   
21  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            51.49   
22  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            51.53   
22  Selma Westman  2007  Smålandsstenars Simsällskap            51.53   
24  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            52.44   
25  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            52.95   
25  Hilda Darvelid  2006  Anderstorps Simsällskap            52.95   
27  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            53.64   
28  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            57.60   
Lea Persson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            36.05   
Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.73   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            39.41   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            39.92   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            40.19   
Amanda Thom  2005  Smålandsstenars Simsällskap            41.33   
Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            42.09   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.84   
Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            42.99   
10  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.14   
11  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.33   
12  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.49   
13  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.06   
14  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            44.28   
15  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.67   
16  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.55   
17  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            45.69   
18  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen            46.23   
19  Maya Johansson  2005  SK Stimmet            46.55   
20  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.88   
21  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            46.98   
22  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.26   
23  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.34   
24  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            47.40   
25  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            47.92   
26  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.05   
27  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            48.35   
28  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            48.94   
29  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            49.61   
30  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            52.11   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Simklubben Laxen            33.34   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            35.19   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            35.65   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            37.27   
Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.70   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet            40.91   
Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            42.24   
Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap            43.54   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            43.67   
10  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.37   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            53.89   
Noah Nilvé  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            36.59   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            37.40   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            37.76   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            40.55   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            40.73   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            41.58   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen            42.73   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.95   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            53.38   
Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            29.60   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            30.91   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            32.18   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            33.30   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.64   
Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.97   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            35.15   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.49   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.77   
10  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.95   
11  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.57   
12  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.05   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.95   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            29.55   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            29.66   
Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen            31.15   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            32.67   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.95   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            36.16   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.50   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    51.75        1:44.40   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen    55.75        1:53.79   
Livia Berggen  2009  SK Stimmet    55.54        1:55.30   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb    57.61        1:55.95   
Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen    1:02.35        2:05.08   
Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen    1:02.47        2:10.47   
Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    41.21        1:23.87   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    40.76        1:24.11   
Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.79        1:25.81   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    1:26.33        1:26.33   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    42.08        1:26.76   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.07        1:27.09   
Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    42.96        1:28.16   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap    42.15        1:28.17   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    44.57        1:29.03   
10  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    44.43        1:29.72   
11  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.54        1:29.78   
12  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    43.63        1:29.98   
13  Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    44.65        1:30.54   
14  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    46.03        1:30.77   
15  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.11        1:31.27   
16  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.54        1:31.48   
17  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.14        1:33.00   
18  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.39        1:34.32   
19  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap    47.12        1:34.77   
20  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening    48.57        1:38.61   
21  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    48.83        1:39.75   
22  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap    50.62        1:41.35   
23  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen    1:41.42        1:41.42   
24  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    50.44        1:42.43   
25  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.07        1:45.45   
26  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    1:48.76        1:48.76   
27  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    51.96        1:49.38   
28  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    51.03        1:50.55   
29  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen    54.98        1:57.75   
30  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    2:04.74        2:04.74   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    38.22        1:18.27   
Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.02        1:18.67   
Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.00        1:21.13   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.39        1:21.17   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    39.75        1:21.29   
Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb    40.28        1:21.96   
Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    39.88        1:22.54   
Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:22.65        1:22.65   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    40.84        1:23.65   
10  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.35        1:24.70   
11  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    40.81        1:24.73   
12  Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    39.91        1:24.87   
13  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.62        1:24.90   
14  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.76        1:25.32   
15  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb    42.20        1:26.41   
16  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.59        1:26.98   
17  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    42.16        1:27.15   
18  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    43.01        1:27.25   
19  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.02        1:27.26   
20  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap    44.20        1:27.77   
21  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    43.28        1:27.90   
22  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    1:27.91        1:27.91   
23  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    42.06        1:28.40   
24  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    1:30.98        1:30.98   
25  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    45.52        1:31.24   
26  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.59        1:34.22   
27  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.23        1:35.39   
28  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.47        1:37.17   
29  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    48.54        1:37.90   
30  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.64        1:43.00   
31  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    50.41        1:48.72   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    32.55        1:06.85   
Wilma Svensson  2002  Simklubben Laxen    33.72        1:08.92   
Edith Axelsson-Wiesel  2002  Simklubben Laxen    34.85        1:12.36   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    35.65        1:13.11   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    35.89        1:13.41   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    35.31        1:14.29   
Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen    36.47        1:16.59   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    37.63        1:17.74   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    38.94        1:20.11   
10  Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    38.84        1:20.12   
11  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    39.49        1:22.05   
12  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.95        1:22.21   
13  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.11        1:22.92   
14  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    40.13        1:22.94   
15  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    41.09        1:24.51   
16  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.41        1:27.13   
17  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    44.33        1:30.05   
18  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    46.26        1:37.23   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    37.18        1:17.69   
Max König  2008  Tranås Simsällskap    40.98        1:23.85   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    43.02        1:28.19   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen    44.99        1:35.92   
Noah Nilvé  2008  Simklubben Laxen    44.88        1:37.64   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen    45.38        1:39.99   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen    50.28        1:55.75   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    31.70        1:05.66   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    33.00        1:08.56   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    34.04        1:12.66   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    36.13        1:16.36   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.75        1:17.53   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    37.99        1:19.18   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen    40.38        1:22.67   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.06        1:28.43   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    44.04        1:28.86   
10  Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen    43.13        1:28.87   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Markus Kanth  2006  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    29.52        1:00.75   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    29.55        1:01.07   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    29.53        1:01.11   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    30.34        1:02.35   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    28.84        1:02.78   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.91        1:04.18   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    31.58        1:05.78   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.38        1:06.46   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    31.94        1:06.47   
10  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    32.63        1:06.95   
11  Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    32.76        1:07.72   
12  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.70        1:07.85   
13  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.98        1:08.17   
14  Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.25        1:08.62   
15  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.68        1:09.15   
16  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.02        1:09.27   
17  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.38        1:11.59   
18  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    35.79        1:12.76   
19  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.12        1:13.03   
20  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    35.78        1:13.53   
21  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    35.95        1:13.65   
22  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    35.09        1:14.82   
23  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.94        1:14.96   
24  Axel Torhall  2005  Smålandsstenars Simsällskap    35.74        1:16.07   
25  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.44        1:16.24   
26  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap    36.43        1:17.22   
27  Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb    37.52        1:17.69   
28  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.26        1:20.12   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    28.17        59.58   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    28.82        59.60   
Edward Björkman  2002  Simklubben Laxen    28.85        59.70   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    30.00        1:02.11   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.77        1:07.52   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.14        1:10.16   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb    35.13        1:13.57   
                     
 
Gren 7, 4X50m Medley Damer 20 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:05.21   
  Hannah Fritz  2003      31.27        31.27   
  Moa Bergdahl  2003      34.80        1:06.07   
  Therese Pålsson  2001      31.36        1:37.43   
  Josephine Ålenius  2002      27.78        2:05.21   
                     
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:08.07   
  Wilma Svensson  2002      32.53        32.53   
  Elsa Jonsson  2004      35.89        1:08.42   
  Edith Axelsson-Wiesel  2002      30.00        1:38.42   
  Emilia Hedman  2003      29.65        2:08.07   
                     
SK Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:18.61   
  Emilia Karlberg  2002      33.66        33.66   
  Nathalie Barrington  2002      36.65        1:10.31   
  Elicia Allard  2005      35.74        1:46.05   
  Beatrice Andersson  2005      32.56        2:18.61   
                     
Mass Lag 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:20.48   
  Alva Ström  2003      37.67        37.67   
  Elsa Stenfeldt  2004      38.99        1:16.66   
  Matilda Lundberg  2005      32.35        1:49.01   
  Alva Sonberger  2005      31.47        2:20.48   
                     
SK Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            2:27.66   
  Cazzandra Lindblad  2003      38.05        38.05   
  Nikita Reljanovic  2004      39.65        1:17.70   
  Emmalina Ottosson  2005      38.95        1:56.65   
  Ellen Gullberg  2005      31.01        2:27.66   
                     
Falkenbergs Simklubb  2003  Falkenbergs Simklubb            2:28.95   
  Linnea Andersson  2004      36.24        36.24   
  Izabelle Andersson  2004      43.41        1:19.65   
  Elsa Kanth  2004      35.88        1:55.53   
  Maja Feldhusen  2003      33.42        2:28.95   
                     
Mass Lag 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:33.38   
  Anya Chen  2004      38.06        38.06   
  Melis Suleyman  2005      44.95        1:23.01   
  Hannah Flodin  2003      38.36        2:01.37   
  Ingrid Toresäter  2005      32.01        2:33.38   
                     
Mass Lag 3  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:36.64   
  Agnes Sjöström  2006      40.96        40.96   
  Laura Perisic  2005      43.19        1:24.15   
  Lia Wallström  2004      36.09        2:00.24   
  Matilda Boreström  2005      36.40        2:36.64   
                     
Mass Lag 4  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:40.37   
  Emilia Isberg  2003      41.00        41.00   
  Tindra Janson  2005      44.09        1:25.09   
  Alice Alsterstad  2005      41.86        2:06.95   
  Fanny Sjöström  2004      33.42        2:40.37   
                     
10  Anderstorps Simsällskap  2003  Anderstorps Simsällskap            2:42.92   
  Ebba Kemper  2004      41.59        41.59   
  Lovis Johansson-Magnusson  2007      53.08        1:34.67   
  Agnes Torén  2003      34.79        2:09.46   
  Klara Tallbäck  2003      33.46        2:42.92   
                     
Falkenbergs Simklubb Lag 2  2005  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
Mass Lag 5  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
SK Laxen Lag 5  Simklubben Laxen            DSQ   
  Tilda Westergren  2004      40.13        40.13   
                     
SK Stimmet Damer [2003]  2003  SK Stimmet            DSQ   
  Alice Öberg  2005      38.03        38.03   
  Ebba Jakobsson  2004      45.63        1:23.66   
  Elsa Pettersson  2005      35.53        1:59.19   
                     
                     
 
Gren 8, 4X50m Medley Herrar 20 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:13.26   
  Edward Björkman  2002      33.55        33.55   
  Oscar Bjering  2004      36.34        1:09.89   
  Anton Swedblom  2002      30.02        1:39.91   
  Hampus Rosdahl  2005      33.35        2:13.26   
                     
Mass Lag 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:14.34   
  Isak Andersson  2004      33.31        33.31   
  Felix Sjögren  2005      37.92        1:11.23   
  Alexander Nilsson  2005      33.30        1:44.53   
  Simon Wretborn  2003      29.81        2:14.34   
                     
Mass Lag 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:16.97   
  Rikard Kristensson  2004      35.40        35.40   
  Jonathan Sandblom  2005      38.35        1:13.75   
  Arvid Höglund  2005      33.58        1:47.33   
  Sixten Bohlin  2003      29.64        2:16.97   
                     
Falkenbergs Simklubb  2002  Falkenbergs Simklubb            2:16.98   
  Hugo Bööck  2004      38.45        38.45   
  Emil Storberg  2004      35.91        1:14.36   
  Alexander Mcadam  2004      29.64        1:44.00   
  Emil Curlow  2002      32.98        2:16.98   
                     
SK Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:17.27   
  Lucas Nilsson  2003      34.97        34.97   
  Joel Meuller  2004      39.56        1:14.53   
  Simon Swedblom  2004      31.67        1:46.20   
  Petter Bergdahl  2005      31.07        2:17.27   
                     
SK Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:26.25   
  Albin Ekstrand  2004      31.39        31.39   
  Erik Olsson  2004      37.36        1:08.75   
  Gustaf Jonsson  2003      43.83        1:52.58   
  Bence Márkus  2005      33.67        2:26.25   
                     
SK Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            2:27.87   
  Axel Wahlbeck  2004      40.02        40.02   
  Erik Hakopian  2004      42.15        1:22.17   
  August Anderud  2004      32.03        1:54.20   
  Anton Ymén  2005      33.67        2:27.87   
                     
Mass Lag 3  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:30.87   
  Alexander Hellqvist  2005      41.27        41.27   
  Vincent Olsson  2004      39.96        1:21.23   
  Ludvig Ling  2004      37.91        1:59.14   
  Nils Skallsjö  2004      31.73        2:30.87   
                     
Mass Lag 4  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:43.72   
  Viktor Hedeback  2006      48.11        48.11   
  Erik Larsson  2005      46.28        1:34.39   
  Felix Andersson  2006      35.93        2:10.32   
  Max Holmberg  2005      33.40        2:43.72   
                     
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    40.32  1:31.30  2:24.96    3:16.80   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    45.41  1:40.07  2:38.60    3:32.55   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    39.08  1:25.75  2:13.75    3:02.13   
Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    43.58  1:33.74  2:24.87    3:15.48   
Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    34.34  1:13.87  1:56.27    2:36.75   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen    35.02  1:16.36  1:59.04    2:43.49   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max König  2008  Tranås Simsällskap            44.82   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            46.52   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            47.78   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            50.25   
Noah Nilvé  2008  Simklubben Laxen            52.25   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            54.09   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            56.76   
Mahmoud Kurdi  2008  Simklubben Laxen            1:00.20   
Lage Stegmark  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            35.13   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            37.40   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            43.17   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            43.63   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            49.50   
Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            51.90   
Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            55.20   
Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen            58.00   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            31.87   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            32.17   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.53   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap            34.24   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            34.62   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.87   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.22   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.48   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            36.63   
10  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.70   
11  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            36.88   
12  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            37.73   
13  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.73   
14  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen            39.26   
15  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            39.35   
16  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.71   
17  Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb            39.75   
18  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.14   
19  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            40.31   
20  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            42.10   
21  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.77   
22  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.89   
Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            31.76   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            32.41   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            34.32   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.19   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.34   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            42.19   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gresa Hasi  2008  Smålandsstenars Simsällskap            36.43   
Saga Nilsson  2008  Smålandsstenars Simsällskap            36.55   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            40.13   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            40.55   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            41.61   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            43.76   
Alva Klarén  2008  Smålandsstenars Simsällskap            44.20   
Livia Berggen  2009  SK Stimmet            45.16   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen            46.34   
10  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            47.24   
11  Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            47.65   
12  Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen            47.91   
13  Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            51.45   
14  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            53.34   
15  Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            54.38   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            31.98   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            32.34   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            32.46   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.59   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            32.73   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            33.06   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.72   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            33.93   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            34.54   
10  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.82   
11  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.84   
12  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.08   
13  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.33   
14  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.36   
15  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            35.72   
16  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.80   
17  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            36.04   
18  Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            36.14   
19  Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap            36.30   
20  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            36.33   
21  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.41   
22  Elsa Karlsson  2006  Smålandsstenars Simsällskap            36.62   
23  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.74   
24  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            38.03   
25  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            38.15   
26  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            38.18   
27  Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen            38.45   
28  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap            38.46   
29  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            38.60   
30  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            39.16   
31  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen            39.51   
32  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            40.14   
33  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            40.32   
34  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.97   
35  Hilda Darvelid  2006  Anderstorps Simsällskap            41.44   
36  Selma Westman  2007  Smålandsstenars Simsällskap            41.53   
37  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            42.69   
38  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            43.01   
39  Lea Persson  2007  Simklubben Laxen            44.83   
40  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            45.96   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            30.18   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.75   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen            31.08   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            31.27   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.34   
Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.41   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            31.63   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            31.70   
Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.71   
10  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.66   
11  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            33.13   
12  Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            33.15   
13  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.23   
14  Amanda Thom  2005  Smålandsstenars Simsällskap            33.35   
15  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            33.65   
16  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            33.72   
17  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            33.75   
18  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.93   
19  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.17   
20  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            34.22   
21  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            34.45   
22  Alice Öberg  2005  SK Stimmet            34.54   
23  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.69   
24  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            34.71   
25  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            34.92   
26  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            34.95   
27  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            35.28   
28  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.39   
29  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.46   
30  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen            35.89   
31  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.69   
32  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.96   
33  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            38.10   
34  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            38.16   
35  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.20   
36  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.40   
37  Maya Johansson  2005  SK Stimmet            39.25   
38  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.80   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen            28.34   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            28.43   
Klara Stigsson  2001  Simklubben Laxen            28.90   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            29.22   
Norrman Elin  2001  Simklubben Laxen            29.52   
Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            29.87   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            29.98   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen            30.63   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet            31.36   
10  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            31.61   
11  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            31.72   
12  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.79   
13  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            32.87   
14  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            33.18   
15  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap            33.76   
16  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.15   
17  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            35.49   
18  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            37.48   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    50.43        1:51.18   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    38.65        1:24.11   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    39.30        1:25.80   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    42.54        1:33.11   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    43.15        1:34.48   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    42.84        1:37.00   
Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen    49.99        1:47.89   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    32.08        1:09.17   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    32.10        1:11.64   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    33.17        1:11.75   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    34.51        1:15.12   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.02        1:16.61   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    36.21        1:16.84   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    35.40        1:17.05   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    35.28        1:18.63   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.77        1:18.63   
10  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.06        1:19.05   
11  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.34        1:20.13   
12  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    39.89        1:27.00   
13  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap    38.39        1:29.37   
14  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.66        1:32.00   
15  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    40.50        1:32.98   
Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    31.76        1:07.26   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen    31.82        1:09.24   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.47        1:27.06   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.96        1:33.49   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nilsson  2008  Smålandsstenars Simsällskap    49.54        1:45.20   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    51.31        1:49.36   
Alva Klarén  2008  Smålandsstenars Simsällskap    55.70        1:55.49   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb    55.70        1:56.70   
Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen    58.52        2:04.16   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen    1:00.45        2:06.58   
Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen    1:00.15        2:07.93   
Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen    1:00.34        2:08.11   
Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening    1:02.53        2:09.49   
10  Livia Berggen  2009  SK Stimmet    1:04.41        2:13.57   
11  Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen    1:11.48        2:30.34   
Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen            DNF   
Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    41.14        1:29.33   
Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.05        1:30.48   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    45.62        1:35.06   
Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.30        1:35.65   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.91        1:36.48   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    45.48        1:37.66   
Hilma Liljedahl  2006  Anderstorps Simsällskap    47.26        1:37.77   
Elsa Karlsson  2006  Smålandsstenars Simsällskap    46.92        1:38.04   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    47.99        1:38.86   
10  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    48.02        1:39.79   
11  Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.21        1:39.92   
12  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    49.32        1:42.64   
13  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    49.04        1:43.74   
14  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    50.01        1:45.04   
15  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.80        1:45.42   
16  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.91        1:47.00   
17  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    50.52        1:47.81   
18  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    53.27        1:51.72   
19  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.21        1:51.76   
20  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening    52.77        1:53.20   
21  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    54.70        1:53.93   
22  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    54.16        1:54.40   
23  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap    53.26        1:54.44   
24  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen    54.44        1:55.15   
25  Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap    55.78        1:55.75   
26  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap    54.19        1:55.79   
27  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen    57.89        1:57.87   
28  Hilda Darvelid  2006  Anderstorps Simsällskap    56.87        1:58.50   
29  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    59.12        2:08.50   
30  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen    1:00.08        2:09.19   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    37.50        1:19.30   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen    39.80        1:25.41   
Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.23        1:27.97   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap    43.17        1:29.60   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    41.95        1:30.09   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    43.99        1:33.24   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    44.53        1:34.06   
Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap    44.48        1:34.21   
Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.83        1:34.81   
10  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    45.27        1:35.10   
11  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    45.02        1:36.12   
12  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.72        1:36.15   
13  Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.04        1:36.44   
14  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.68        1:36.86   
15  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.38        1:37.09   
16  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.83        1:37.69   
17  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.68        1:38.55   
18  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.31        1:39.84   
19  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    49.14        1:42.44   
20  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    48.95        1:42.68   
21  Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.09        1:42.95   
22  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.37        1:43.54   
23  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.95        1:44.57   
24  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    51.47        1:50.03   
25  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap    54.10        1:54.10   
26  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    54.80        1:56.22   
Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    36.05        1:14.45   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    35.64        1:15.79   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    38.10        1:20.64   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    38.38        1:20.96   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    43.54        1:32.44   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    46.15        1:38.55   
Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.19        1:41.70   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    48.25        1:41.82   
Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap    52.36        1:53.00   
Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max König  2008  Tranås Simsällskap    52.80  1:53.02  2:54.19    3:56.43   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    53.79  1:59.82  3:05.50    4:14.07   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    43.04  1:31.21  2:19.47    3:06.19   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    45.31  1:38.27  2:31.76    3:22.21   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    45.01  1:37.05  2:30.60    3:25.40   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    46.96  1:41.03  2:36.53    3:31.64   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    49.86  1:46.02  2:43.34    3:36.52   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    51.28  1:47.22  2:43.78    3:37.31   
Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    38.60  1:21.88  2:06.38    2:49.05   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    39.00  1:24.80  2:10.92    2:56.47   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    39.48  1:25.51  2:14.20    3:00.71   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    41.58  1:28.72  2:16.49    3:05.42   
Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.35  1:30.72  2:21.65    3:09.32   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.76  1:32.96  2:21.85    3:09.81   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.06  1:29.70  2:20.03    3:09.87   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.81  1:33.98  2:25.88    3:17.39   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.23  1:33.04  2:27.06    3:18.20   
10  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.66  1:38.12  2:31.37    3:23.67   
11  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    49.20  1:43.62  2:39.11    3:32.77   
12  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.35  1:42.60  2:37.36    3:33.74   
13  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    47.58  1:41.86  2:39.78    3:37.29   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen            DSQ   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    42.88  1:31.47  2:21.57    3:10.13   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb    43.66  1:33.22  2:24.02    3:15.90   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    42.19  1:27.40  2:12.81    2:55.26   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    43.21  1:29.66  2:15.98    3:00.14   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    42.24  1:29.02  2:16.01    3:00.88   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    42.65  1:30.03  2:18.41    3:03.25   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap    43.61  1:33.03  2:23.62    3:06.82   
Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.91  1:32.33  2:21.74    3:08.21   
Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.03  1:31.09  2:20.64    3:09.73   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    45.38  1:34.76  2:24.45    3:10.04   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    45.02  1:34.66  2:25.24    3:10.48   
10  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    44.90  1:35.45  2:26.42    3:11.52   
11  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.42  1:33.47  2:24.20    3:13.27   
12  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    47.96  1:39.04  2:29.78    3:15.51   
13  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    47.75  1:38.23  2:28.65    3:16.79   
14  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.11  1:37.50  2:30.01    3:20.75   
15  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    47.46  1:39.18  2:31.19    3:21.67   
16  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap    51.81  2:42.37  3:32.74    3:32.74   
17  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen    52.84  1:50.51  2:49.64    3:45.84   
18  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    3:49.58        3:49.58   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    40.26  1:23.98  2:08.03    2:49.82   
Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.25  1:24.67  2:10.98    2:54.27   
Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    41.37  1:26.68  2:12.27    2:56.03   
Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.15  1:28.84  2:13.60    2:57.28   
Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb    41.57  1:27.36  2:15.49    3:00.05   
Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb    42.39  1:29.18  2:15.95    3:00.46   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    42.87  1:30.43  2:18.81    3:03.86   
Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    46.12  1:35.12  2:22.94    3:06.18   
Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    44.45  1:33.51  2:22.70    3:07.57   
10  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    44.41  1:32.54  2:21.58    3:09.20   
11  Elsa Stenfeldt  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.65  1:32.94  2:22.19    3:09.55   
12  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    44.56  1:33.20  2:22.97    3:10.44   
13  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    45.30  1:35.64  2:25.82    3:12.97   
14  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    45.40  1:35.53  2:27.09    3:15.65   
15  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    46.70  1:40.23  2:34.70    3:24.58   
Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    33.10  1:09.58  1:47.94    2:25.82   
Hannah Fritz  2003  Simklubben Laxen    34.87  1:12.00  1:50.90    2:28.97   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen    37.81  1:17.23  1:56.40    2:35.80   
Klara Stigsson  2001  Simklubben Laxen    36.57  1:16.16  1:57.44    2:38.64   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen    37.41  1:18.76  2:01.57    2:43.94   
Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen    41.24  1:26.16  2:10.55    2:52.71   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    40.82  1:24.64  2:09.89    2:54.21   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    41.52  1:26.93  2:12.53    2:57.36   
Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    41.51  1:26.98  2:12.96    2:58.06   
10  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.39  1:26.99  2:13.42    2:58.81   
11  Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.18  1:32.25  2:22.43    3:10.09   
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar 12 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:25.73   
  Emil Wannem  2006      35.03        35.03   
  Georgie Reljanovic  2006      41.74        1:16.77   
  Jonah Hullegård  2006      36.65        1:53.42   
  Gustav Karlsson  2007      32.31        2:25.73   
                     
SK Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:48.01   
  Otto Lövdahl  2007      44.84        44.84   
  Edvin Viktorsson  2006      45.20        1:30.04   
  Aaron Hullegård  2007      41.63        2:11.67   
  Simon Meuller  2007      36.34        2:48.01   
                     
SK Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            3:13.45   
  Gustav Jacobsson  2007      52.05        52.05   
  Anton Ekstrand  2008      50.13        1:42.18   
  Rasmus Strömstedt  2007      47.71        2:29.89   
  William Hedman  2008      43.56        3:13.45   
                     
SK Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Damer 12 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Laxen Lag 1  Simklubben Laxen            2:28.53   
  Stina Holmqvist  2006      38.80        38.80   
  Isa Persson  2006      41.64        1:20.44   
  Olivia Laaksonen  2006      36.68        1:57.12   
  Maja Ljungdahl  2006      31.41        2:28.53   
                     
Mass Lag Piggelin  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:31.35   
  Livia Bravert  2006      40.68        40.68   
  Amanda Mankinen  2006      41.18        1:21.86   
  Lovisa Stokke Eriksson  2006      35.41        1:57.27   
  Sigrid Carlsson  2006      34.08        2:31.35   
                     
Mass Lag Twister  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:34.82   
  Alva Gadolin  2006      42.62        42.62   
  Elsa Blomberg  2006      43.17        1:25.79   
  Ebba Carlström  2006      35.69        2:01.48   
  Anna Ström  2006      33.34        2:34.82   
                     
Falkenbergs Simklubb  2006  Falkenbergs Simklubb            2:49.68   
  Maja Gustafsson  2007      39.29        39.29   
  Alva Gustafsson  2009      52.72        1:32.01   
  Maja Mcadam  2006      39.20        2:11.21   
  Adiyat Coles  2008      38.47        2:49.68   
                     
SK Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:59.04   
  Josephine Andersson  2007      45.70        45.70   
  Louise Thomasson  2006      58.89        1:44.59   
  Alice Fransson  2007      39.79        2:24.38   
  Hanne Nielsen  2006      34.66        2:59.04   
                     
SK Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            3:28.58   
  Wilma Augustsson  2008      50.10        50.10   
  Alva Holmgren  2008      56.76        1:46.86   
  Cornelia Silversten  2006      53.64        2:40.50   
  Emmie Fransson  2009      48.08        3:28.58   
                     
SK Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            DSQ   
  Nåva Packalen Åkerblom  2007      57.71        57.71   
  Rebecka Viktorsson  2008      51.74        1:49.45   
                     
SK Laxen Lag 5  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    40.28  1:26.10  2:16.82    3:04.84   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen    41.39  1:29.82  2:19.64    3:06.18   
Max König  2008  Tranås Simsällskap    41.85  1:30.53  2:20.10    3:08.93   
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    32.69  1:09.21  1:46.06    2:22.08   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    34.37  1:13.89  1:55.25    2:35.51   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    34.45  1:15.39  1:57.58    2:36.23   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    37.51  1:18.84  2:03.67    2:48.07   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    35.92  1:18.17  2:05.05    2:52.53   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    39.29  1:24.31  2:10.35    2:54.05   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.93  1:20.49  2:09.02    2:55.97   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    39.65  1:25.29  2:12.42    2:58.87   
Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen    41.95  1:29.85  2:17.91    3:03.16   
10  Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen    45.15  1:37.08  2:29.10    3:16.63   
11  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    46.28  1:42.43  2:37.04    3:26.88   
12  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen    46.52  1:43.45  2:37.41    3:30.08   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    29.84  1:02.96  1:36.90    2:10.25   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    30.58  1:05.30  1:40.03    2:12.56   
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    31.09  1:05.57  1:40.64    2:13.62   
Simon Swedblom  2004  Simklubben Laxen    30.97  1:06.66  1:43.76    2:18.51   
Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    31.58  1:06.51  1:43.23    2:19.09   
Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    33.48  1:10.18  1:48.62    2:24.17   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.75  1:09.19  1:48.16    2:25.81   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    31.07  1:06.76  1:45.67    2:26.15   
Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.88  1:10.34  1:48.86    2:26.82   
10  Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb    33.45  1:11.65  1:50.87    2:27.05   
11  Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.83  1:10.06  1:51.00    2:29.98   
12  Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.89  1:09.74  1:50.36    2:30.59   
13  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.18  1:14.17  1:55.64    2:31.65   
14  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.14  1:12.87  1:54.61    2:35.67   
15  Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.26  1:11.35  1:54.31    2:36.05   
16  Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen    36.19  1:16.85  1:57.60    2:37.54   
17  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.80  1:16.53  1:59.59    2:39.86   
18  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    35.94  1:16.04  1:58.37    2:40.76   
19  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.60  1:18.80  2:03.53    2:48.00   
20  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    34.26  1:19.43  2:07.18    2:52.11   
21  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap    36.67  1:22.69  2:10.18    2:53.55   
Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap    31.07  1:04.81  1:39.11    2:11.71   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen    31.41  1:07.12  1:44.59    2:20.33   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.14  1:11.63  1:51.43    2:28.96   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.05  1:10.75  1:51.56    2:32.43   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb    36.51  1:18.52  2:01.63    2:44.90   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    37.80  1:26.79  2:17.49    2:58.09   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    39.19  1:26.15  2:19.00    2:58.10   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    40.13  1:27.87  2:22.94    3:01.15   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    39.55  1:30.10  2:23.60    3:04.33   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    40.34  1:28.69  2:24.37    3:05.02   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    41.21  1:27.97  2:25.10    3:07.12   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.68  1:35.67  2:28.33    3:09.99   
Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    43.06  1:29.57  2:28.29    3:10.15   
Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    42.16  1:29.74  2:26.27    3:10.20   
10  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.49  1:35.86  2:29.12    3:11.15   
11  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    41.11  1:31.18  2:27.63    3:12.91   
12  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.36  1:32.53  2:31.14    3:14.66   
13  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.71  1:34.72  2:28.89    3:14.69   
14  Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    45.79  1:38.22  2:33.11    3:15.27   
15  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.04  1:32.29  2:32.62    3:17.09   
16  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    40.09  1:32.39  2:32.63    3:18.23   
17  Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.65  1:34.42  2:33.90    3:19.26   
18  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.50  1:41.28  2:33.97    3:22.72   
19  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening    50.31  1:39.87  2:41.28    3:28.61   
20  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    49.46  1:38.81  2:44.23    3:29.45   
21  Isa Janson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    54.82  1:51.60  2:54.39    3:48.08   
22  Louise Thomasson  2006  Simklubben Laxen    49.06  1:48.42  2:57.67    3:49.59   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen    34.60  1:20.13  2:04.06    2:41.77   
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb    36.76  1:19.86  2:09.77    2:49.22   
Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.46  1:18.32  2:11.99    2:50.92   
Ellen Gullberg  2005  Simklubben Laxen    37.41  1:22.91  2:12.15    2:52.07   
Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen    37.59  1:23.40  2:13.48    2:52.67   
Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.29  1:20.17  2:13.43    2:54.28   
Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen    37.51  1:20.36  2:14.48    2:54.49   
Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.05  1:22.61  2:16.44    2:56.43   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    38.00  1:23.49  2:15.84    2:57.94   
10  Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen    37.41  1:24.62  2:19.36    2:59.83   
11  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen    38.74  1:26.76  2:21.79    3:01.10   
12  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb    41.35  1:26.55  2:19.28    3:01.81   
13  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.98  1:27.09  2:22.07    3:03.75   
14  Alice Öberg  2005  SK Stimmet    41.18  1:26.99  2:19.83    3:04.06   
15  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb    39.00  1:26.40  2:22.20    3:05.34   
16  Tilda Hägglund  2005  Simklubben Laxen    43.04  1:32.81  2:27.08    3:07.15   
17  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap    40.70  1:28.96  2:29.51    3:09.03   
18  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.26  1:29.40  2:25.70    3:09.58   
19  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen    43.10  1:32.74  2:32.79    3:14.11   
20  Tuva Byfeldt  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.25  1:31.25  2:29.48    3:15.09   
21  Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb    42.56  1:31.34  2:30.07    3:15.76   
22  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    45.75  1:35.47  2:33.52    3:18.42   
23  Clara Uddheim  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.37  1:36.66  2:33.65    3:20.78   
24  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen    42.80  1:38.45  2:36.40    3:23.25   
25  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb    42.17  1:35.71  2:37.33    3:23.69   
26  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap    49.26  1:38.24  2:39.73    3:25.65   
27  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    47.24  1:43.20  2:39.70    3:29.72   
28  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.11  1:42.36  2:44.28    3:32.32   
29  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    52.60  1:48.13  2:42.97    3:32.91   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen    32.96  1:12.87  2:01.71    2:38.35   
Nathalie Barrington  2002  Simklubben Laxen    34.20  1:15.88  2:01.49    2:38.58   
Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen    34.56  1:15.89  2:05.16    2:42.18   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen    34.45  1:17.66  2:06.97    2:43.89   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    36.27  1:21.36  2:09.72    2:49.04   
Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap    38.80  1:23.67  2:15.39    2:57.45   
Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap    37.11  1:23.07  2:20.54    2:59.78   
Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.72  1:26.01  2:23.35    3:08.23   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    43.37  1:35.80  2:31.11    3:14.29   
Emilia Isberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            49.31   
Max König  2008  Tranås Simsällskap            51.39   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            55.74   
Viktor Jedrycha  2008  Simklubben Laxen            57.73   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            59.60   
Noah Nilvé  2008  Simklubben Laxen            1:00.35   
Charlie Wannem  2008  Simklubben Laxen            1:04.17   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            1:06.13   
Mahmoud Kurdi  2008  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            39.73   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            41.34   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            42.76   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.47   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap            44.07   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            46.63   
Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.76   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            55.31   
Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen            56.98   
10  Lukas Lundbäck  2007  Markaryds Simsällskap            58.54   
11  Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            59.72   
12  Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            1:04.94   
13  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            1:05.76   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ville Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            33.94   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen            36.27   
Emil Storberg  2004  Falkenbergs Simklubb            36.80   
Felix Sjögren  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.97   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen            38.49   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap            38.64   
Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen            40.13   
Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen            42.26   
Hampus Rosdahl  2005  Simklubben Laxen            42.44   
10  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            45.22   
11  Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb            45.93   
12  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen            46.58   
13  Erik Larsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.24   
14  Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.49   
15  Alfred Enlund  2005  Tranås Simsällskap            48.01   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.12   
Anti Kähr  2001  Anderstorps Simsällskap            35.39   
Anton Swedblom  2002  Simklubben Laxen            35.86   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap            38.55   
Lucas Nilsson  2003  Simklubben Laxen            40.20   
Emil Curlow  2002  Falkenbergs Simklubb            42.30   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Nilsson  2008  Smålandsstenars Simsällskap            46.63   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            52.15   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            54.94   
Winkler Mathilda  2008  Simklubben Laxen            57.49   
Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen            1:03.33   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening            35.36   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.41   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            36.51   
Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.21   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            37.49   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            37.70   
Julia Andersson  2007  Ronneby Simsällskap            37.95   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            39.09   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            39.42   
10  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            40.02   
11  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.11   
12  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            41.29   
13  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening            41.81   
14  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            43.15   
15  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällskap            45.65   
16  Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen            46.29   
17  Freja Simonsson  2006  Strömstads Simförening            47.73   
18  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening            48.43   
19  Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            49.40   
20  Lovis Johansson-Magnusson  2007  Anderstorps Simsällskap            49.67   
21  Cornelia Silversten  2006  Simklubben Laxen            49.90   
22  Nåva Packalen Åkerblom  2007  Simklubben Laxen            50.10   
23  Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            51.09   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            DSQ   
Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Matilda Lundberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.59   
Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            34.05   
Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            35.09   
Elsa Kanth  2004  Falkenbergs Simklubb            35.23   
Elicia Allard  2005  Simklubben Laxen            35.64   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            35.75   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            35.94   
Alva Sonberger  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.96   
Frida Olofsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.75   
10  Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.18   
11  Emilia Pålsson  2005  Simklubben Laxen            37.75   
12  Ingrid Toresäter  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.76   
13  Melis Suleyman  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.06   
14  Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            38.25   
15  Alice Alsterstad  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.51   
16  Linnea Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            38.56   
17  Thea Qvarnström  2005  Falkenbergs Simklubb            38.92   
18  Nelly Haraldsson  2004  Anderstorps Simsällskap            38.97   
19  Beatrice Andersson  2005  Simklubben Laxen            39.33   
20  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            39.74   
21  Emmalina Ottosson  2005  Simklubben Laxen            40.05   
22  Alice Öberg  2005  SK Stimmet            40.16   
23  Sandra Barisic  2005  Simklubben Laxen            40.77   
24  Bianca Havner  2005  Falkenbergs Simklubb            41.11   
25  Izabelle Andersson  2004  Falkenbergs Simklubb            41.39   
26  Gabriella Rolf  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.54   
27  Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.27   
28  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.90   
29  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.76   
30  Tindra Janson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.02   
31  Ebba Kemper  2004  Anderstorps Simsällskap            48.51   
32  Matilda Boreström  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            50.15   
33  Laura Perisic  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            51.84   
                     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Wahlbeck  2002  Simklubben Laxen            30.93   
Josephine Ålenius  2002  Simklubben Laxen            31.54   
Petronella Ottosson  2002  Simklubben Laxen            32.01   
Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            32.27   
Klara Stigsson  2001  Simklubben Laxen            32.28   
Emilia Karlberg  2002  Simklubben Laxen            32.39   
Emilia Hedman  2003  Simklubben Laxen            33.20   
Norrman Elin  2001  Simklubben Laxen            33.23   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            33.79   
10  Agnes Torén  2003  Anderstorps Simsällskap            34.51   
11  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            37.28   
12  Klara Tallbäck  2003  Anderstorps Simsällskap            37.51   
13  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            38.67   
14  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.71   
15  Wilma Silvander  2003  Tranås Simsällskap            42.10   
16  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            44.49   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim    49.52        1:39.69   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen    55.61        1:50.20   
Noah Nilvé  2008  Simklubben Laxen    1:51.84        1:51.84   
Viktor Jedrycha  2008  Simklubben Laxen    1:02.81        2:13.46   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    38.71        1:20.34   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    40.25        1:21.41   
Erik Axelsson  2007  Markaryds Simsällskap    42.21        1:25.33   
Felix Andersson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.20        1:25.86   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    43.30        1:29.43   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    44.37        1:31.06   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    45.21        1:33.48   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen    48.66        1:36.57   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    48.02        1:36.98   
10  Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    46.30        1:37.19   
11  Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    47.99        1:41.14   
12  Viktor Hedeback  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    50.01        1:42.24   
13  Rasmus Strömstedt  2007  Simklubben Laxen    50.68        1:44.55   
14  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    54.82        1:54.74   
15  Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen    59.19        2:00.72   
Erik Nilsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
Gustav Jacobsson  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Ekstrand  2004  Simklubben Laxen    33.77        1:08.73   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb    33.32        1:09.55   
Isak Andersson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.69        1:11.43   
August Anderud  2004  Simklubben Laxen    34.35        1:11.59   
Albin Tallbäck  2005  Anderstorps Simsällskap    35.55        1:13.43   
Erik Olsson  2004  Simklubben Laxen    35.90        1:13.70   
Oscar Bjering  2004  Simklubben Laxen    36.99        1:15.42   
Rikard Kristensson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.28        1:15.52   
Vincent Olsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.26        1:16.96   
10  Petter Bergdahl  2005  Simklubben Laxen    37.50        1:17.32   
11  Alexander Nilsson  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.44        1:17.36   
12  Joel Meuller  2004  Simklubben Laxen    38.11        1:18.60   
13  Ludvig Ling  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.84        1:19.74   
14  Jonathan Sandblom  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.85        1:22.46   
15  Arvid Höglund  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.67        1:22.77   
16  Nils Skallsjö  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.99        1:23.05   
17  Sebastian Ljungdahl  2004  SK Stimmet    40.19        1:23.28   
18  Alexander Hellqvist  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.22        1:23.46   
19  Axel Wahlbeck  2004  Simklubben Laxen    40.91        1:25.23   
20  Erik Hakopian  2004  Simklubben Laxen    41.24        1:27.50   
21  Bence Márkus  2005  Simklubben Laxen    42.39        1:27.68   
22  Hugo Bööck  2004  Falkenbergs Simklubb    42.10        1:27.71   
23  Anton Ymén  2005  Simklubben Laxen    43.85        1:30.91   
Max Holmberg  2005  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 20 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    30.04        1:03.52   
Otto Axelsson  2003  Markaryds Simsällskap    35.87        1:13.43   
Simon Wretborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.35        1:20.64   
Sixten Bohlin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.10        1:22.64   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Nilsson  2008  Smålandsstenars Simsällskap    40.59        1:22.33   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb    40.97        1:28.14   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet    1:38.44        1:38.44   
Alva Klarén  2008  Smålandsstenars Simsällskap    46.39        1:38.57   
Livia Berggen  2009  SK Stimmet    46.24        1:41.51   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen    1:41.70        1:41.70   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen    48.97        1:42.21   
Winkler Mathilda  2008  Simklubben Laxen    49.28        1:42.56   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb    48.81        1:45.66   
10  Rebecka Viktorsson  2008  Simklubben Laxen    48.10        1:46.67   
11  Emma Hakobyan  2008  Simklubben Laxen    1:48.86        1:48.86   
12  Amy Bladh  2008  Simklubben Laxen    52.17        1:50.37   
13  Elsa Rohman  2009  Strömstads Simförening    52.60        1:54.72   
14  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen    56.26        2:02.06   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    32.91        1:09.66   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    33.69        1:09.68   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    34.57        1:12.16   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    33.96        1:13.05   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    36.01        1:13.09   
Alva Rohman  2007  Strömstads Simförening    35.80        1:13.70   
Lovisa Stokke Eriksson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.28        1:15.00   
Livia Bravert  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.82        1:15.08   
Alva Gadolin  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.26        1:15.30   
10  Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    36.49        1:16.08   
11  Ebba Carlström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.19        1:16.26   
12  Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    38.19        1:17.86   
13  Maja Burenius  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.50        1:18.01   
14  Agnes Sjöström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.71        1:18.64   
15  Sigrid Carlsson  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.59        1:18.65   
16  Anna Ström  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.81        1:18.79   
17  Elsa Blomberg  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.90        1:18.82   
18  Molly Östby  2006  Strömstads Simförening    38.71        1:20.71   
19  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    39.33        1:21.26   
20  Amanda Mankinen  2006  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.92        1:21.64   
21  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    38.50        1:22.75   
22  Elvira Axelsson Larsholt  2006  Strömstads Simförening    39.56        1:23.11   
23  Ida Thom  2007  Smålandsstenars Simsällska